LineAge III TERA
Dodane przez eroxpl dnia Październik 01 2012 22:16:35

Oj, niewesoło to wygląda. Producenci TERA ze studia Bluehole zostali oskarżeni przez NCSoft o kradzież technologii. Według koreańskiej firmy, developerzy pracowali niegdyś nad Lineage III, po czym założyli swoje studio i korzystając z rozwiązań wykorzystanych w grze NCSoftu zaczęli produkcję TERA.


W złożonym 9 stycznia pozwie, prawnicy NCSoftu twierdzą, że sześciu Koreańczyków odeszło z firmy i założyli własne studio – Bluehole. Ponadto, jak uważają przedstawiciele spółki, nie odeszli „z pustymi rękoma” – mieli ponoć zabrać ze sobą informacje, kod i materiały z powstającego Lineage’a III, nad którym wcześniej pracowali. Potem mieli wykorzystać je tworząc – tak, zgadliście – TERĘ.

Oskarżenia NCSoftu nie są bezpodstawne. W 2009 założyciele Bluehole zostali skazani przez koreański sąd za kradzież sekretów handlowych, a wyrok został podtrzymany przez sąd apelacyjny. Rok później firma złożyła pozew cywilny i wygrała odszkodowanie, zostało jednak ono uchylone przez sąd apelacyjny. Teraz obie sprawy rozpatrywane są przez sądy najwyższe.

Mimo tego w ubiegłym roku TERA pojawiła się na rynku koreańskim. W najnowszym pozwie NCSoft bezpośrednio oskarża Bluehole o wykorzystanie materiałów z Lineage III w zachodniej wersji gry. Firma żąda zakazu wydania sieciówki na terenie Stanów Zjednoczonych.

A co na to sami zainteresowani?